Dámske

Detské

Pánske

O nás

Ekológia a udržateľnosť sú piliermi našej filozofie, preto v našej ponuke nájdeš iba vysoko kvalitné výrobky vyrobené výlučne z prírodných materiálov pomocou výrobných procesov šetrných k životnému prostrediu. Veríme, že ak spoločne vykročíme zelenou cestou, vybudujeme tým zelenú budúcnosť aj tých najmenších.

Ponúkame svetové značky obuvi, ktoré sú svojim výrobným procesom a použitými materiálmi šetrné k prírode. Skvelou ekologickou voľbou sú nadčasové modely od mladej španielskej značky Natural World, ktorá vyrába vysokokvalitnú obuv pre celú rodinu z organickej bavlny a prírodného kaučuku. Pri výrobe využívajú vulkanizáciu, pri ktorej sa obuv tvaruje pomocou tepla a tlaku, pričom sa zbytkové materiály z výrobného procesu opätovne využívajú na výrobu ďalších topánok.

Ich širokú ponuku môžeš prebádať na tejto webstránke alebo v našich kamenných predajniach v Liptovskom Mikuláši a Banskej Bystrici!

Novinka: v predajni v Liptovskom Mikuláši majú všetci držitelia Liptov card zľavu 20% na nezľavnený tovar.

Sme eko

EKO-CIRKULÁRNA EKONOMIKA

Eko-cirkulárna ekonomika znamená potrebu rešpektovať životné prostredie počas výrobného procesu, chápať dôležitosť recyklácie a opätovného použitia materiálov. Životné prostredie, a teda ani planéta, nie sú v najlepšom čase. V spoločnosti Ekotopánky sa chceme podieľať na zvyšovaní povedomia a spájaní síl s cieľom zabezpečiť lepšiu budúcnosť. Pracujeme na tom prostredníctvom ponuky výrobkov od značiek, ktoré svoju environmentálnu filozofiu preklopili do svojich výrobných procesov.


Ako to funguje?

Eko-cirkulárny proces v Natural World Eco recykluje dva hlavné materiály: bavlnu a prírodný kaučuk.

Bavlna

Po dokončení výroby kolekcie sa látky, ktoré sa počas procesu rezania vyhodili, odošlú do závodu na recykláciu textilu.

Tieto zvyšky látok sa pridávajú späť do organickej bavlny, čím sa zabráni vytváraniu väčšieho množstva odpadu a zníži sa naša stopa v životnom prostredí. Ušetríme najmä značné množstvo vody, znížime tvorbu CO2 a vyhneme sa ďalším dopadom na životné prostredie, ktoré sú výsledkom pestovania bavlny.

Prírodný kaučuk

Počas výroby našich podrážok sa všetka zvyšná guma získaná z prírodného kaučuku dôkladne uskladní a po dokončení výroby sa z týchto zvyškov vytvorí prášok pre ďalšie použitie v budúcnosti. Keď je vyrobený nový kaučuk, je do každej platne začlenených približne 30% recyklovaného kaučuku. Týmto spôsobom sa spotrebúva menej zdrojov a pomáhame chrániť životné prostredie.

NAŠIM CIEĽOM JE ZABEZPEČIŤ LEPŠÍ SVET PRE NAJMENŠÍCH - PRIDAJ SA AJ TY!

Naše obchody

Liptovský Mikuláš

Námestie osloboditeľov 87

Po – Pi: 9:00 – 12:00, 12:45 – 17:00

Banská Bystrica

Národná 4

Po – Pi: 9:00 – 13:00, 13:45 – 17:00

Kontakt